Ημερίδα : «Ενεργός Πολίτης ? Ψηφιακή Πολιτειότητα»

Εκπαιδευόμενοι του ΣΔΕ Δράμας παρακολούθησαν τις εργασίες της ημερίδας με θέμα «Ενεργός Πολίτης ? Ψηφιακή Πολιτειότητα» που διοργάνωσε στη Δράμα, το Σάββατο 19 Νοεμβρίου, η τοπική Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του δήμου στο πλαίσιο του ετήσιου αφιερώματος, για το σχολικό έτος 2016-17, «Γίνομαι Πολίτης» και σε συνεργασία με το Δήμο Δράμας και τον Επιστημονικό Πολιτιστικό Σύλλογο «Εκπ@ιδευτικός Κύκλος». Η συμμετοχή στα κοινά είναι μία πό τις προτεραιότητες των σχολείων Δεύτερης Ευκαιρίας και για το λόγο αυτό το ΣΔΕ Δράμας αποφάσισε να εντάξει μία από τις φετινές διαθεματικές εργασίες του στο project της ΔΔΕ Δράμας με τίτλο "Γίνομαι Πολίτης". Φωτογραφίες από την εκδήλωση μπορείτε να δείτε εδώ.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Εκπαιδευόμενοι του ΣΔΕ Δράμας σε εθελοντική εργασία