Παρακολούθησης παρουσίασης βιβλίου με θέμα τη σχέση μητέρας και παιδιού

Τη Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου το σχολείο μας παραβρεύθηκε στην παρουσίασης του βιβλίου «Μαμά... 20 αληθινές ιστορίες» της κας. Μαρίας Καμπάνταη. Η παρουσίαση έγινε από τον Αρχιμανδρίτη Γεράσιμο Βλατίτση, την διοικήτρια του ΓΝ Δράμας κα Θεσσαλονικιά Καρατζόγλου και τη συγγραφέα του βιβλίου κα Μαρία Καμπάνταη. Το βιβλίο διαπραγματεύεται τη σχέση μητέρας και παιδιού την οποία η συγγραφέας παρομοίασε με τη μαγειρική επειδή περιλαμβάνει κοινά στοιχεία όπως υλικά, δοσολογίες, πειραματισμό, αποτυχίες κλπ. Οι περισσότεροι από τους εκπαιδευόμενους του σχολείου μας έχουν τις δικές τους οικογένειες και είναι σημαντικό να κατανοούν και να είναι σε θέση να διαχειριστούν με επιδεξιότητα τις σχέσεις που αναπτύσσονται μέσα στην οικογένεια. Ειδικότερα το βιβλίο απευθύνεται στις γυναίκες που καλούνται να επωμιστούν πολλαπλούς ρόλους και να τους φέρουν σε πέρας με επιτυχία.

Φωτογραφίες από την εκδήλωση μπορείτε να δείτε εδώ.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Εορτασμός 25 Μαρτίου Γιορτή Χριστουγέννων 2022 »