Παρακολούθηση ημερίδας για τη Δημιουργικότητα και την Καινοτομία στην Εκπαίδευση

Την Πέμπτη 9 Μαΐου 2019, οι εκπαιδευόμενοι του ΣΔΕ παρακολούθησαν την ημερίδα με θέμα: "Η Δημιουργικότητα και η Καινοτομία στην Εκπαίδευση - Μπορούμε να χτίσουμε ένα δημιουργικό σχολείο;". Η εκδήλωση οργανώθηκε από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δράμας  στο πλαίσιο των Ημερών Εκπαίδευσης 2019 της ΔΔΕ Δράμας. Κεντρικός ομιλητής της εκδήλωση ήταν ο αναπληρωτής καθηγητής της ΑΣΠΑΙΤΕ κ. Ανδρέας Οικονόμου ενώ μία σειρά σχολείων παρουσίασαν τις δράσεις τους. Αν και ο αριθμός των δράσεων ήταν μικρός σε σχέση με τον αριθμό των σχολείων της Δράμας και των καθηγητών που διδάσκουν σε αυτά, διατηρούμε την ελπίδα ότι η σπίθα αυτή θα θεριέψει και θα βοηθήσει στη βελτίωση των συνθηκών εκπαίδευσης και των προϋποθέσεων μάθησης.

Φωτογραφίες από την εκδήλωση μπορείτε να δείτε εδώ.