Συμμετοχή στη συνάντηση νέων

Το Σάββατο 18 Μαρτίου οργανώθηκε στην Κομοτηνή συνάντηση νέων για την οποία είχε ενημερωθεί το σχολείο μας στις 21/2/2017 σε σχετική εκδήλωση του Europe Direct Κομοτηνής που έλαβε χώρα στο ΣΔΕ Δράμας. Μετά από την ολοκλήρωση της διαδικασίας εκδήλωσης ενδιαφέροντος για συμμετοχή επιλέχθηκε εκπαιδευόμενος του σχολείου μας για να παρευρεθεί στην εκδήλωση και να συζητήσει με τους υπόλοιπους συμμετέχοντες προβλήματα που τους αφορούν. Ο εκπαιδευόμενος επέστρεψε με τις καλύτερες εντυπώσεις τόσο για την οργάνωση της εκδήλωσης όσο και την επίτευξη των σκοπών της. Μέσα από μία συνεργατική δραστηριότητα οι νέοι εξέθεσαν τους προβληματισμούς τους, αντάλλαξαν σκέψεις, υποστήριξαν με επιχειρήματα τις απόψεις τους και κατέληξαν σε συμπεράσματα. Φωτογραφίες από την εκδήλωση μπορείτε να δείτε εδώ.