Επίσκεψη της κας Κεφαλίδου Χαράς, βουλευτή Δράμας, στο ΣΔΕ

Τη Δευτέρα 5/12/2016 επισκέφτηκε το ΣΔΕ Δράμας η βουλευτής Δράμας κα. Κεφαλίδου Χαρά. Η επίσκεψή της ήταν στα πλαίσια της ενημέρωσής της για τις σχολικές δομές και τα προβλήματά τους. Στο χρονικό διάστημα που βρέθηκε στο σχολείο μας ξεναγήθηκε στους χώρους, χαιρέτισε τους εκπαιδευόμενους, τους επαίνεσε για την απόφασή τους να επιστρέψουν στις σχολικές αίθουσες και για την προσπάθεια που καταβάλουν και ενημερώθηκε από τη διεύθυνση του σχολείου για την κατάσταση και τα προβλήματα που αντιμετωπίζει το ΣΔΕ Δράμας καθώς και το παράρτημα Νευροκοπίου. Φεύγοντας από το χώρο μας η κα Κεφαλίδου μας υποσχέθηκε να διερευνήσει τρόπους κάλυψης των υλικών αναγκών του σχολείου μας μέσα από χορηγίες επιχειρήσεων στα πλαίσια της κοινωνικής εταιρικής τους ευθύνης. Φωτογραφίες από την επίσκεψη μπορείτε να δείτε εδώ.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Συνεχίζονται οι εγγραφές Σας ευχαριστούμε... »