Τελετή αποφοίτησης 2022-23

Η πιο όμορφη μέρα της χρονιάς είναι πάντα η τελετή αποφοίτησης. Την Τετάρτη 28/6/23 μαζευτήκαμε στην αίθουσα του Δημοτικού Ωδείου Δράμας σε μία άψογα οργανωμένη τελετή από την ομάδα των εκπαιδευτικών του σχολείου μας. Όλοι χαμογελαστοί και υπερήφανοι. Εκπαιδευτές και εκπαιδευόμενοι, γονείς, παιδιά, συγγενείς και φίλοι. Η εκδήλωση ξεκίνησε με την παρουσίαση του έργου του ΣΔΕ για τη σχολική χρονιά 2022-23 από το Διευθυντή του ΣΔΕ κ. Καριπίδη. Στη συνέχεια το λόγο πήραν οι εκπαιδευόμενοι και παρουσίασαν τα project που εκπόνησαν κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Έτσι φτάσαμε στη στιγμή που περίμεναν όλοι. Ένας-ένας οι εκπαιδευόμενοι άκουσαν το όνομά τους και ανέβηκαν στη σκηνή για να παραλάβουν τα απολυτήριά τους. Μία στιγμή που μπορεί να άργησε να έρθει κάποια χρόνια αλλά η ικανοποίηση που τους χάρισε ήταν σίγουρα απέραντη. Εμείς το μόνο που μπορούμε να πούμε είναι αυτό που λέμε κάθε χρόνο: "Είμαστε τυχεροί που σας γνωρίσαμε και υπερήφανοι για το αποτέλεσμα του κόπου σας. Καλή συνέχεια σε ότι και αν αποφασίσετε στη ζωή σας".

Φωτογραφίες από την εκδήλωση μπορείτε να δείτε εδώ.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Επίσκεψη σε έκθεση ραδιοφώνων Έξοδος για καφέ »